• KONKURS

• 7 października odbędzie się SZKOLNY KONKURS LITERACKI dla klas IV-VI

„Piszę list do bohatera książkowego”.

Celem konkursu jest promowanie tradycyjnej formy korespondencji, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności pisania listów wśród dzieci, zachęcanie dzieci do czytania książek oraz odkrywanie talentów literackich.

Kryteria oceny:

- praca powinna zawierać wszystkie elementy charakterystyczne dla listu,

- postać ( człowiek, zwierzątko, roślina, inne), do której uczeń pisze list, musi być

bohaterem książki,

- treść zachęcająca czytelnika do przeczytania książki szczególnie mile widziana,

- język, styl wypowiedzi.

Prace będą ocenione przez jury (min. 3 osoby) . Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Na zwycięzców czekają nagrody!

• Dzień Chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Częstochowie.

Dzieci obejrzały film pt. ”King: Mój przyjaciel lew”. Opowiada on  historię Inés – nastolatki, która odnajduje w swoim domu lwiątko.

Główną bohaterkę  poznajemy w trudnym momencie. Niedawno zmarła jej ukochana mama.  Wskutek tego zamyka się na świat oraz na relacje z rówieśnikami i najbliższymi.  Inés nie potrafi porozumieć się nawet z własnym bratem. Gdy znajduje lwiątko i okazuje się, że  jest  ono poszukiwane,  wyrusza wraz z bratem  w zwariowaną, pełną przygód podróż, mająca na celu przetransportowanie zwierzaka w bezpieczne miejsce. Przyjaźń z lwiątkiem powoli pomaga jej zmienić własne nastawienie i otworzyć się na bliskich, co w konsekwencji prowadzi do polepszenia relacji z bratem oraz odnowienia kontaktu  dziadkiem.

Przygody filmowych bohaterów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji.

Po obejrzeniu filmu cała  grupa wybrała się  do restauracji Mc Donald's na małe co nieco .

Dzień był wyjątkowo udany.

• Wycieczka do Mokrej

• 22 września uczniowie klas IV-VI zwiedzili Muzeum Kultury Przeworskiej i Izbę Pamięci Bitwy pod Mokrą.

Powstanie Muzeum Kultury Przeworskiej i Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą łączy się z dniem 9 maja 1975 roku, kiedy to odsłonięty został pomnik ku czci bohaterów poległych na polach Mokrej 1 września 1939 roku. Podjęto wtedy działania zmierzające do utworzenia miejsca, w którym pamięć o zwycięstwie Wołyńskiej Brygady Kawalerii zostałaby godnie uczczona. Decyzją dyrekcji Szkoły Podstawowej w Mokrej utworzono Izbę Pamięci I Tradycji, w której zgromadzono oryginalne eksponaty z pola bitwy, zdjęcia, pamiątki oraz dary od rodzin poległych żołnierzy.Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą w Mokrej  zostało  otwarte w 2010 r.

• 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września- Międzynarodowy Dzień Kropki

Wszystko zaczęło się od autora Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” – „Kropka”.

Książka „Kropka” przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, a zobaczymy, co się stanie…”    Kropka zmieniła świat małej Vashti,  dziewczynka  uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym.  Kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł… Kropka z książeczki o Vashti stała się też pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest on obchodzony od 2008 roku.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem przystąpili do zabawy. Jak zawsze wykazali się pomysłowością i humorem. Gratulujemy!

• Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

Pierwszy września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn pani Marta Gniecioszek, Naczelnik Wydziału Oświaty Miasta i Gminy Działoszyn pani Monika Jabłońska, Rada Rodziców, rodzice uczniów klasy pierwszej.

Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Po ślubowaniu symbolicznego pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły pani Beata Wojtal. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i medale. Nie zabrakło też upominków i życzeń od zaproszonych gości oraz rodziców.

Do grona społeczności szkolnej wstąpili:Cymbik Piotr,Kamyk Oliwier,Kubicka Lena,Malatyński Aleksander,Marchwicki Jan, Mordal Antoni, Mordal Krystian, Owczarek Nadia, Poziemski Franciszek, Zjawiona Lena.

Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów i radości.