• "No backpack day"

• ​11 maja

​​​​​​​

Idea tego wyjątkowego dnia narodziła się w głowie pewnej Amerykanki- Mongai Fankam. Przy okazji podróży do Kamerunu zwróciła uwagę na trudności, z jakimi dla wielu afrykańskich dzieci wiążę się uczęszczanie do szkoły. Szczególnie w oczy rzucał się brak plecaków, na które nie było stać rodziców. W związku z tym wiele dzieci w Kamerunie podręczniki nosi we własnych rękach czy reklamówkach. Często muszą w ten sposób pokonywać wiele kilometrów.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Fankam zaproponowała, by w jej szkole zorganizować zbiórkę na plecaki dla uczniów jednej z kameruńskich szkół. By zwrócić uwagę na ten problem, wpadła też na pomysł organizacji dnia bez plecaka. Amerykańskie dzieci miały tego dnia przyjść do szkoły z książkami niesionymi we własnych rękach lub prostych plastikowych torbach.

Pierwotnie dzień bez plecaka w szkole miał przede wszystkim uczulać amerykańskich uczniów na potrzeby ich rówieśników z biedniejszych krajów. Z czasem jednak stał się też okazją to wdrażania w życie ciekawych pomysłów na zastąpienie plecaka. I to właśnie na tej fali zaistniał w mediach społecznościowych.

• Święto Narodowe Trzeciego Maja

• Gminne Obchody

Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt wystąpić podczas Gminnych Obchodów 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Fabian Białek i Filip Korkus zaśpiewali piosenkę pt. „Mój dom”, Maja Białek i Marysia Cymbik –„Witaj majowa jutrzenko”.

Adam Dymek, Piotr Madej, Antoni Patocki, Kacper Leszczyk i Marcin Marona  przybliżyli wszystkim historię uchwalenia Konstytucji.

Uczennice z kl. V i VI   zatańczyły do utworu pt. „ Heart of Courage”.

Na koniec Julia Malatyńska  zaprezentowała „Hymn Konstytucji 3 Maja”.

Całość   prowadził Patryk Marona.

Wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w tej niezwykłej uroczystości.