• Wizyta w DPS w Niżankowicach

• 31 marca

31 marca uczniowie klasy VI odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy  Społecznej w Niżankowicach. Wzięli udział w zajęciach integracyjnych oraz wspólnie wykonali dekorację pięknej wiosennej łąki.  Istotą zajęć było przełamanie barier, kształtowanie pozytywnych postaw, zachęcenie uczniów do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Środowiskowego Domu Pomocy  Społecznej w Niżankowicach za tę „niezwykłą lekcję życia”- lekcję pełną wrażeń i  doświadczeń.

• 2 kwietnia

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ten dzień   jest dniem symbolicznym, który wiąże się z akceptacją każdego z nas. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w spektrum autyzmu i ich rodzin.  Z tej okazji 31 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ciekawej prelekcji zorganizowanej przez pedagoga specjalnego- panią Urszulę Piskułę. Nie zapominajmy, że każdy z nas doświadcza trudności w różnych sferach i pamiętajmy, że nikt z nas nie jest taki sam, ale każdy jest wyjątkowy!

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 Dzień Marca w Naszej Szkole!

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Tego dnia świętujemy też Światowy Dzień Zespołu Downa.

Jest to święto ustanowione w 2005 roku, którego celem jest podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa. Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.

Z tej okazji uczniowie  obejrzeli prezentację przygotowaną  przez pedagoga specjalnego naszej szkoły -panią Urszulę Piskułę. Zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zespołu Downa, a także uwrażliwieni na potrzeby osób nim dotkniętych.

Następnie wzięli udział w zajęciach, które miały uświadomić im to, że chociaż wszyscy jesteśmy różni, to ta „różność” czyni nas wyjątkowymi. Kolorowe skarpetki „nie od pary” były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Z okazji pierwszego dnia wiosny odbył  się konkurs na najciekawsze, najbardziej kreatywne i najśmieszniejsze przebranie.

WYNIKI KONKURSU

Najśmieszniejszy strój:Fabian Białek,Kacper Kamyk,Bartek Maras,Marcel Szczepaniak.

Najbardziej kreatywny strój: Alan Czyż, Oliwia Marona, Filip Nogała, Zuzia Rychter.

Najciekawszy strój: Kornelia Grzelczyk, Martyna Kamyk, Maja Paździor.

Wielkie brawa dla Wszystkich za zaangażowanie i aktywny udział  w zajęciach oraz za wspaniałe przywitanie WIOSNY!